Νέα Νόησις Εργαστήρι - Εκπαιδευτικά Προγράμματα

Αποτελέσματα για το Παιχνίδι της Νόησης 2015 – 2016

Ολοκληρώθηκε το “Παιχνίδι της Νόησης” για τη σχολική χρονιά 2015 – 2016.

Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει γρίφους και πνευματικά παιχνίδια, δεν απαιτεί ειδικές γνώσεις παρά μόνον ευστροφία, συμβάλλει στην ανάπτυξη ευγενούς άμιλλας μεταξύ των σχολείων και αποτελεί προσφορά του ΝΟΗΣΙΣ, καθώς η συμμετοχή είναι δωρεάν και αφορά στις σχολικές ομάδες που επισκέπτονται το φορέα.

Για φέτος τα σχολεία που συγκέντρωσαν το υψηλότερο ποσοστό είναι το 1ο ΓΕΛ Κιλκίς με 90,59% (από τα Λύκεια) και το 1ο Γυμνάσιο Μαλακοπής με 81,11% (από τα Γυμνάσια).

Τα δύο αυτά σχολεία ως έπαθλο, εκτός από την τιμητική διάκριση,  έχουν εξασφαλίσει τη δωρεάν είσοδο 100 μαθητών τους σε μια προβολή του Πλανηταρίου και σε μια προβολή του Κοσμοθεάτρου στην επόμενη επίσκεψη τους στο Νόησις, την σχολική χρονιά 2016-2017.

Για τις ερωτήσεις και τις σωστές απαντήσεις πατήστε εδώ.

Συγχαρητήρια στους νικητές και καλή επιτυχία σε όλα τα σχολεία για την χρονιά 2016 – 2017 και το επόμενο «Παιχνίδι της Νόησης»!

Δημοσιεύτηκε 12 Μαΐου, 2016