Νέα Νόησις Εργαστήρι - Εκπαιδευτικά Προγράμματα

Έκθεση έργων μαθητών ΕΠΑΛ και Ημερίδα Μαθητείας

epal-invitation

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκαπίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και το ΝΟΗΣΙΣ πραγματοποιεί τριήμερο εκδηλώσεων για την Επαγγελματική Εκπαίδευσης με τίτλο «Το ΕΠΑΛ Δημιουργεί στην Κεντρική Μακεδονία» στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ.

Κατά το τριήμερο 9-11 Μαϊου 2018 θα υλοποιηθεί Έκθεση των Τομέων των ΕΠΑ.Λ., ενώ παράλληλα θα πραγματοποιηθεί Ημερίδα για το Θεσμό του «Μεταλυκειακού έτους – Τάξη Μαθητείας» του Υπουργείου Παιδείας Μαθητείας και παράλληλες δράσεις μαθητών ΕΠΑΛ.

Οι ώρες της έκθεσης είναι από τις 10.00 μέχρι τις 17.00 το απόγευμα.

Για το σκοπό και τον στόχο των εκδηλώσεων κάντε κλικ εδώ.

Για το πρόγραμμα της Ημερίδας για τη Μαθητεία που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9/5 κάντε κλικ εδώ.

Για το πρόγραμμα Παράλληλων Δράσεων τομέων της Τετάρτης 9/5 κάντε κλικ εδώ.

Για το πρόγραμμα Παράλληλων Δράσεων τομέων της Πέμπτης 10/5 κάντε κλικ εδώ.

Για το πρόγραμμα Παράλληλων Δράσεων τομέων της Παρασκευής 11/5 κάντε κλικ εδώ.

Δρομολογίων ΟΑΣΘ λεωφορείο Νο 66 προς το ΝΟΗΣΙΣ εδώ.

Συνεχής ενημέρωση για την Έκθεση υπάρχει στον ιστότοπο της εκδήλωσης http://www.epal.kmaked.eu/.

AFISA-EPAL2

Δημοσιεύτηκε 2 Μαΐου, 2018