Featured Posts Νέα Περιοδικές Εκθέσεις

Eco Zoo- τελευταία παράταση λειτουργίας μέχρι 31.5.2024

Μετά από συνεχόμενα SOLD OUT, το κορυφαίο θεματικό πάρκο της χρονιάς παραμένει στην Ελλάδα και θα συνεχίσει να υποδέχεται σχολικές ομάδες, αλλά και μεμονωμένες επισκέψεις μέχρι τις 31 Μαΐου 2024!

Το διεθνές ταξίδι του, θα περιμένει λίγο καιρό ακόμη….

Ικανοποιώντας το αίτημα πολλών σχολείων που δεν μπόρεσαν να οργανώσουν την εκδρομή με τους μαθητές και τις μαθήτριές τους στο θεματικό πάρκο, το ΝΟΗΣΙΣ με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει τη νέα και τελευταία παράταση λειτουργίας του Eco Zoo.

Επιπλέον, ειδική έκπτωση 10% ισχύει για τις σχολικές μονάδες της Θεσσαλίας που δεν έχουν καταφέρει να επισκεφθούν το πάρκο λόγω των ιδιαίτερων και δύσκολων συνθηκών που αντιμετώπισαν.

Το Eco Zoo είναι το πρώτο πάρκο με ρομποτικά ομοιώματα ζώων, σε πραγματικό μέγεθος, που κινούνται, βρυχώνται και… χαίρονται πολύ που είναι εκεί!

Σε μία αξέχαστη επίσκεψη θα περιηγηθείτε σε όλες τις ηπείρους και θα συναντήσετε καγκουρό απ’ την Αυστραλία, ζέβρες από την Αφρική, αρμαντίλο από την Αμερική και πολλά ακόμα ρομποτικά ζώα που μοιάζουν αληθινά, ενώ τα ζωντανά πλάσματα μένουν ήσυχα στο φυσικό τους περιβάλλον!

Είσοδος στο Eco Zoo για ομάδες: 7€/ άτομο

*Οικονομική προσφορά για το θεματικό πάρκο ECO ZOO:
– ECO ZOO + Κοσμοθέατρο «Δεινόσαυροι, οι γίγαντες της Παταγονίας» 3D = 8€ (από Α΄ Δημοτικού)
– ECO ZOO + οποιαδήποτε άλλη προβολή σε Κοσμοθέατρο ή Πλανητάριο= 10€

Για περισσότερες πληροφορίες για το Eco Zoo πατήστε εδώ.

Για το σύνολο των δραστηριοτήτων για σχολικές ομάδες που προσφέρει το ΝΟΗΣΙΣ πατήστε εδώ.

Κρατήσεις για οργανωμένες ομάδες και σχολεία:
2310 483 000 (εσωτ. 2), ώρες 9:00-14:30

ΝΟΗΣΙΣ (NOESIS)-Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Τεχνολογίας, Θεσσαλονίκη
Πληροφορίες: 2310 483 033 & 6946 55 82 82
Παραγωγή: ΝΟΗΣΙΣ

Σχεδιασμός: από τους δημιουργούς των κορυφαίων θεματικών πάρκων, “Οδύσσεια”, “Εργοστάσιο και Μουσείο Σοκολάτας”, “Ηρακλής – Οι 12 Άθλοι” κλπ., Dream Workers και Eksagon Exhibitions.

Website: https://www.ecozoo.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/ecozoo.gr/